Tanıtım

Yurtlar

Bu yıl içerisinde hizmete girecek olan yeni öğrenci konukevimiz 3 blok ve sosyal alanlardan oluşan 70.000 m2 kapalı alana sahip olan yurt binaları yaklaşık 3.500 öğrenci kapasitelidir. Üniversitemiz bünyesinde eğitim alacak öğrencilerimiz kampüs alanında bulunan konukevlerinde kalabileceklerdir.

,

 

Derslikler

Dersliklerde en az 5 fazla 15 öğrenciyle 2014-2015 Akademik Yılı için yapımı tamamlanmış bulunan yurt binamızla aynı kampüste öğrenim faaliyetimize devam etmekteyiz. Dersliklerde bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Dersler farklı türden görsel-işitsel araçlarla da desteklenmektedir.

Ders Materyalleri

Öğretimde Genel Türkçe öğretim setlerinin yanı sıra dört temel dil becerisine yönelik (okuma-yazma, dinleme-konuşma) ders kitapları da kullanılmaktadır. Ders kitaplarına ek olarak okutmanlarımız tarafından destekleyici ders materyalleri hazırlanarak öğrencilere dağıtılmaktadır.

Kütüphanemiz

Kütüphanemiz üniversitemizin eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 50.440 kitap, 571 çeşit dergiye ait 5.606 sayı dergi ve elektronik kaynakları ile haftanın her günü akşam 22:00 ye kadar hizmet vermektedir. Ayrıca Üniversitemiz ile İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) arasında yapılan kurumsal anlaşma çerçevesinde üniversitemiz öğrencileri ve öğretim elemanları aynı kampüste hizmet veren İSAM kütüphanesinin hizmetlerinden yararlanmaktadır.